Bezpieczeństwo w internecie klasa 4

Pobierz

Scenariusz przybliża nauczycielowi i uczniom temat publikowania w sieci oraz zagrożenia z tym związane.. Szanuj cudzą własność.. Materiały instruktażowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.. 17 lutego 2021 admin Klasa 4, Nasze projekty.. Do celów edukacyjnych masz prawo korzystać z materiałów znalezionych w Internecie, ale koniecznie podawaj źródło ich pochodzenia.. Dlatego musisz wiedzieć, jakie ryzyka i grożą i przede wszystkim - jak się przed nimi zabezpieczyć.. czających się w nim zagrożeń.. ABC bezpieczeństwa w sieci; Miej władzę nad korzystaniem z mediów; Czemu służą regulaminy?. a) Przeglądarką internetową b) Programem do nagrywania płyt c) Programem antywirusowym d) Licencjonowaną grą komputerową 2) Kierując się netykietą .. a) Można obrażać wszystkich, którzy byli dla nas niemili b) W internecie nie należy obrażać kogokolwiek .Nie umieszczaj w Internecie nielegalnych, nieprawdziwych lub niezgodnych z prawem informacji.. Przestrzegając czterech podstawowych zasad bezpiecznego surfowania online, mamy pewność, że zrobiliśmy wszystko, by czuć się bezpiecznie w sieci.. Oto kilka podstawowych zagadnień, na które musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz bezpiecznie korzystać z sieci.. Następnie w edytorze tekstu z karty Narzędzia główne wybierz Punktory i zastosuj znak .. Wszystkie możliwości z powyższych.Cele operacyjne: Uczeń: wymienia rodzaje zagrożeń w Internecie, wyjaśnia rodzaje niebezpiecznych zachowań w Internecie i zagrożeń z tym związanych, wymienia sposoby bezpiecznego zachowania się w sytuacjach ryzykownych stosuje zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami znanymi wyłącznie z Internetu; uzasadnia, dlaczego nie wolno podawać swoich danych osobowych i innych informacji o sobie w Internecie; posługuje się Nickiem /pseudonimem / wymienia metody ochrony .Bardzo ważną kwestią jest także przekazanie uczniom wiedzy na temat bezpiecznego i umiejętnego korzystania z sieci i nowych technologii..

Niebezpieczenstwa-w-internecie.pdf.

Internet stał się nieodłącznym elementem naszego życia.. Nie zapisywać swoich haseł w miejscach, z których ktoś może je poznać.. NETYKIETA - zasady komunikacji w Internecie Sortowanie według grup.. If playback doesn't begin shortly, try .Niebezpieczeństwa w Internecie.. Zasady netykiety.. wg Zarzyckamariaew.. Up next.Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Dorośli Liceum Informatyka Cyberbezpieczeństwo.. Lecz by korzystać z niego bezpiecznie, zachowaj ostrożność- koniecznie!Bezpieczny internet!. Co oznacza używa w Internecie słowo NICK?. a. internetowe imię b. niechcianą wiadomość c. wyskakującą reklamę 4.Korzystając z internetu możemy m.in. komunikować się z innymi użytkownikami oraz wymieniać informacjami.. Z użyciem tego punktura stwórz listę zasad bezpieczeństwa w internecie.Klasa 4 - informatyka 10 lutego 2021 Temat: Bezpieczeństwo w sieci.. Informatyka Znajdź w intrenecie zasady bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej.. Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet!. Uczenie odpowiedzialności i uświadomienie problemów jakie mogą wyniknąć z "niefrasobliwego buszowania w Sieci".. Wspólnie z nauczycielem omów korzyści oraz zagrożenia płynące z Internetu.. W grupach uczniowie tworzą plakaty na temat zasad bezpieczeństwa w internecie4 bezpieczeństwo w internecie; 4 edytory tekstu skróty klawiaturowe; 5 bezpieczne korzystanie z internetu; 5 powtórka bezpieczny internet word powerpoint; 5 Klawiatura komputera; 5 Instrumenty strunowe ; 6 Instrumenty dęte w muzyce zespołowej; Informatyka - klasa 7 / lekcja 3; Informatyka - klasa 7 / lekcja 2; Informatyka - klasa 8 / lekcja 24..

Zasady bezpieczeństwa w Internecie klasa 4 DRAFT.

2 komputery b. 5 komputerów c. przez osoby niepowołane;17 lutego 2021 admin Klasa 4, Nasze projekty Internet to super sprawa, Źródło informacji, filmy, gry, zabawa.. Materiały instruktażowe dla uczniów szkół podstawowych, kl.1-3.. Udział uczniów w szkoleniach e-learningowych "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie".. Naucz swoje dziecko bezpiecznego korzystania z Internetu".38.. Informacje zamieszczone w lekcji 11 klasy 4 mogą okazać się bardzo pomocne.. WSZYSTKIE.. Netykieta to: a. wizytówka internetowa b. zbiór reguł dobrego zachowania użytkowników Internetu c. podpis, który załączany jest do wysłanego maila 3. w Koło fortuny.Nie ufaj osobie poznanej przez Internet.. Na całym świecie korzystają z niego 4 miliardy użytkowników, czego dowodem są badania przeprowadzone w 2016 roku.Opracowanie materiałów o tematyce bezpieczeństwa w sieci Internet na zajęcia z wychowawcą i udostępnienie ich nauczycielom SP118.. 7.Sieciaki.pl - Zasady bezpiecznego korzystania z internetu: Nie ufaj osobom poznanym w sieci.. Czy można coś zrobić, jeśli ktoś w Internecie umieści materiał, który Cię obraża lub ośmiesza?BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE - Teleturniej.. Bezpieczeństwo w Internecie - zasady ądźcie dyskretni.Klasa 4 Temat: Bezpieczeństwo w internecie i punktory..

2.Zasady bezpieczeństwa w Internecie klasa 4 Quiz - Quizizz.

Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu.. Zabezpieczyć swój komputer odpowiednim programem antywirusowym.. 1) Którym z programów zabezpieczysz swój komputer?. Materiały instruktażowe dla uczniów szkół podstawowych, kl.4-6.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Lekcja wychowawcza.. Podczas lekcji uczniowie, na podstawie .Zagrożenia bezpieczeństwa w sieci Internet można ogólnie podzielić na następujące klasy: uzyskanie dostępu do danych transmitowanych przez sieć lub przechowywanych na dołączonych do sieci komputerach przez osoby niepowołane; uzyskanie dostępu do innych zasobów (moc obliczeniowa komputerów itd.). Na co trzeba uważać, gdy publikujemy własne opinie lub swoje zdjęcia?. Na dzisiejszej lekcji dowiecie się co to jest i z czym się wiążę prawo autorskie, zapoznacie się z zagrożeniami czyhającymi w sieci.. Nie wymieniać się z kolegami/koleżankami telefonami komórkowymi.. Wykonaj następujące polecenia:KATEGORIA.. Strefa ucznia.1.. 84% average accuracy.Szkoła podstawowa 4-6.. 4.Ściąganie z internetu gier komputerowych, piosenek i filmów to: przestępstwo, gdyż rozpowszechnianie plików w sieci jest nielegalne; fajna sprawa i można to robić bez ograniczeń4.. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest.. Gdy coś mnie niepokoi w internecie; Ograniczenie dostępu do informacji; Zakupy w sieci; Kompetencje: Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach - ochrona prywatności i wizerunku; Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach - anonimowośćpodczas surfowania w sieci, należy zapoznać się z zasadami bezpiecznego korzystania z komputera i internetu, a następnie przestrzegać tych zasad..

Jakie są bezpieczne zasady umieszczania treści w internecie?

Strona.Lekcja 10: Bezpieczeństwo w Internecie.. Zastanów się jak uniknąć wymienionych zagrożeń.. Skomponowanie piosenki o DBI przez uczniów podczas lekcji muzyki.. Dziś zapoznamy się z tymiNie daj się 4 - film edukacyjny - siecio-zagrożenia.. Sieć komputerowa to minimum: a.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraW pytaniu ósmym uczniowie mieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące anonim ości w Internecie.. Materiały instruktażowe dla uczniów gimnazjów.. Praktyczne zapoznanie z programami antywirusowymi.. 10 komputerów 2.. Mówi, że ma 8 lat, ale może mieć 40!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt