Kamienie na szaniec test z lektury

Pobierz

Rozwiązanie.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. Który z bohaterów zażywał walerianę przed jednym z decydujących meczów?Kamienie na szaniec Aleksanda Kamińskiego na lekcji.. d) Janek Błoński.. Co oznacza ten symbol?. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. W czasie wojny był jednym z organizatorów Szarych Szeregów.Imię i nazwisko Klasa L. punktów 1.. Skąd Aleksander Kamiński zaczerpnął informacje dotyczące wydarzeń opisanych w książce?Kamienie na szaniec - Test.. Kontynuację problematyki poruszonej w "Kamieniach na szaniec" Aleksander Kamiński zawarł w swoim kolejnym dziele:24.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. IMIĘ I NAZWISKO LICZBA PUNKTÓW OCENA 1.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - .. ALEK - .. Rozwiąż następujące skróty: AK -.. GS -.. 2 miesiące.. Polska Walcząca.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26..

Wojsko Polskie.Kamienie na szaniec - walka z okupantem.

Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Kto reprezentował drużynę w zawodach pływackich?. c) Jerzy Masiukiewicz.. /Klub Pięciu/.. Aleksander Kamiński.. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c) Gdynia d) .rozwiąż test oparty na lekturze kamienie na szaniec - :) - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.Kamienie na szaniec.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. /Gimnazjum im.. Autor Aleksander Kamiński () - pseudonimy: Bambaju, Juliusz Górecki, Kamyk; wybitny działacz harcerski.. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury.. Część 1.. LUKASIUSZ.. Wyjaśnij co oznacza termin sabotaż (2 pkt.. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Jaką funkcję w drużynie harcerskiej pełnił Rudy?. Część 3.1.. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy ..

)Test dla tematu: Kamienie na szaniec (A. Kamiński).

Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.Darmowy quiz: "Kamienie na szaniec" - Test z Lektury w kategorii Szkoła podstawowaTest z lektury: "Kamienie na szaniec".. Test zawiera 34 pytań.. Z kim najlepiej uczył się Zośka?. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Uzupełnij elementy świata przedstawionego powieści "Kamienie na szaniec" (2pkt.. Test wiedzy z lektury pt."Kamienie na szaniec .Pytania z lektury Kamienie na szaniec.. Jaka pasja łączyła Alka i prof. Domańskiego?. Zofia Nałkowska.. "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego to powieść oparta na autentycznych wydarzeniach z czasu okupacji Warszawy podczas II wojny światowej.Play this game to review Education.. 6. Podaj slogan związany z sabotażem kin.. 7.Kamienie na szaniec - - Test.. b) Jerzy Drewnowski.. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. Gdzie harcerze wyruszyli po maturze?Kamienie Na Szaniec - Sprawdzian z Lektury.. "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego; Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - test ze znajomości lekturyTest sprawdzający z powieści A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec", dzięki któremu zweryfikujesz swoją wiedze i dostatecznie przygotujesz się do zajęć z języka polskiego..

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

3 lata.. Sprawdź swoją wiedzę!Sprawozdanie z lektury "Kamienie na szaniec" Kamienie na szaniec "Kamienie na szaniec" - opis akcji.. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Kto jest autorem książki pt. "Kamienie na szaniec"?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Kto był wodzem Buków?. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza Słowackiego c) "Moja piosnka II" Cypriana Kamila Norwida d) "Testament mój" Juliusza Słowackiego 3.Sprawdzenie znajomości obowiązkowej lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" (kl. II gimnazjum) można zrobić za pomocą następujących pytań.sprawdzian z lektury ,,Kamienie na szaniec"?. Na czym polegała akcja fotograficzna Wawra .. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. Juliusz Słowacki.Test: Pseudonim "Mały" nosił: a) Juliusz Dąbrowski.. Narysuj znak Polski Walczącej 5.. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebieTest z "Kamienie Na Szaniec " | sameQuizy.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Jak nazywał się zespół harcerski, do którego należeli Alek i Rudy?. Jakie gimnazjum kończyli Rudy, Zośka i Alek?. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25..

Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.

Część 2.. 30 marca 1943 r. 25 marca 1943 r. 30 marca 1944 r. 25 marca 1944 r. 3 kwietnia 1961 r. 3 kwietnia 1962 r.Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. Jak się nazywała powstała wokół Alka grupa pięciu, sześciu kolegów?. Rozwiąż test!Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt