Test ze znajomości lektury odprawa posłów greckich

Pobierz

KONSPEKT Czy można pogodzić w sztuce tradycje antyczne i chrześcijańskie z problemami codziennego życia?Odprawa posłów greckich powstała już w okresie pobytu Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Zapoznaj się z poniższą tabelką porównującą klasyczną tragedię z utworem Kochanowskiego.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.odpowiedział (a) 20.09.2014 o 22:46.. Rozważ kwestię na przykładzie trzech epok literackich: średniowiecze, renesans, pozytywizm.. 2.Wzorem pierwszego przedstawienia "Odprawy posłów greckich" były: a) renesansowe dworskie teatry francuskie b) antyczne teatry ateńskie c) renesansowe dworskie teatry włoskie d) renesansowe miejskie teatry angielskie RozwiązanieOdprawa posłów greckich jest świadectwem znajomości literatury antycznej przez Jana Kochanowskiego.Odprawa posłów greckich jest świadectwem znajomości literatury antycznej przez Jana Kochanowskiego.Materiały do serii "Sztuka wyrazu" pobrane ze strony Model odpowiedzi Jan Kochanowski, Utwór dedykowany jest "Memu Miłościwemu Panu, Jego Mści Panu, Panu Janowi Zamoyskiemu z Zamościa .Co uż powtarzam nie raz, że na świecie Mnie dóbr daleko niżli złych przypadków.. Utwór Jana Kochanowskiego jest wzorowany na klasycznym dramacie greckim.. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty..

Test ze znajomości lektury.

Czy można pogodzić w sztuce tradycje antyczne i chrześcijańskie z problemami codziennego życia?. Setki pytań, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół z przeczytanej książki.Odprawa posłów greckich to utwór będący swoistym manifestem przeciwko wykorzystywaniu władzy na własny użytek.. Powstała na gruncie tragedii antycznej, w której ukazany był konflikt wybitnej jednostki (postać mitologiczna lub historyczna) z siłami przeznaczenia (Fatum), prawem władcy, z siłami wyższymi, wolą bogów.Odprawa posłów greckich; sprawdzian; sprawdzian ze znajomości lektury; test; Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!. 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. Kochanowski informuje Zamoyskiego o zawartości dramatu i wyraża nadzieję, że będzie mógł być obecny podczas przedstawienia.Odprawa posłów greckich.. Grupa A Nr Odpowiedzi Punktacja 1.. Tragedia humanistyczna inaczej zwana jest renesansową.. F, P, F, P, P, F 0 -3 punkty 3 pkt za 6 poprawnych odpowiedzi 2 pkt za 5 poprawnych odpowiedzi 1 pkt za 4 poprawne odpowiedzi 2.Odprawa posłów greckich - testy wiedzy - Quiz..

Odprawa posłów greckich.

5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.Test z lektury.. Przyczynił się do rozwoju polskiego języka literackiego.. Zauważ podobieństwa i różnice.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.1) Jak nazywała się kobieta porwana przez Parysa/Aleksandra?. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.. Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli.. a) przed samym sobą b) przed poddanymi c) przed Bogiem 3) Ile epejsodiów obejmuje akcja dramatu?. .Odprawa posłów greckich to dramat Jana Kochanowskiego wydany w 1578 r. Poeta uważany jest za jednego z najwybitniejszych twórców renesansu w Europie.. Szczegółowy opis wykonania testu znajdziecie jutro.. Rozwiąż test.Odprawa posłów greckich - test znajomości lektury Test znajomości lektury Odprawy posłów greckich.. a) 4 b) 5 c) 6 4) Kogo poparła rada na zakończenie obrad?Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Odprawa posłów greckich, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Przed kim odpowiada w Odprawie władca państwa?. Tylko jedna odpowiedź w każdym pytaniu jest prawidłowa.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Nie można wrócić do raz udzielonej odpowiedzi..

"Odprawa posłów greckich".

Kochanowski w swoim dramacie rozwinął jeden z epizodów mitu o wojnie trojańskiej.Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. Odprawa posłów greckich - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Odprawa posłów greckich.. Test po lekturze, badający elementy wiedzy z teorii literatury, gramatyki, umiejętność pracy z utworem literackim i tworzenia własnego tekstu.. Wartością najwyższą dla rządzących powinno być bezapelacyjnie dobro ogółu, a nie pojedynczych jednostek.Jan Kochanowski "Odprawa posłow greckich".. Czy będziesz pamiętał fabułę książek, które na pewno czytałeś?. Odprawa posłów greckich.. Przed kim odpowiada w Odprawie władca państwa?. "Odprawa posłów greckich" jako tragedia humanistyczna Dramat Kochanowskiego jest przykładem tragedii humanistycznej, czyli renesansowej.. 1) Jak nazywała się kobieta porwana przez Parysa/Aleksandra?. Tekst właściwy tragedii poprzedza list dedykacyjny Kochanowskiego do Zamoyskiego, który wyjaśnia część okoliczności związanych z prapremierą Odprawy.. Od dziś 8 maja ( godzina 10.00) do 10 maja do godziny 10.00( b) ędzie aktywny link do testu ze znajomości "Odprawy posłów greckich".. Gdzie rozgrywa się akcja utworu?. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona..

0% average accuracy.Odprawa posłów greckich - streszczenie.

Przeczytaj uważnie tekst (rozmowę Aleksandra z Antenorem), a następnie odpowiedz na pytania i wykonaj zadania.. Tabelkę wklej do zeszytu.. 1.Antygona jest siostrą Ismeny.. [przypis redakcy ny] Odprawa posłów greckichW wypracowaniu omówiono : fraszkę " Na sokalskie mogiły", Pieśń V "O spustoszeniu Podola", Pieśń XII, "Odprawę posłów greckich".. Czy znasz treść utworu?. ³⁵Dziatki — Helena miała, według Homera, edną córkę: Hermionę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt