Europa i polska w xvii wieku sprawdzian klasa 6

Pobierz

Barok w Europie i w Polsce 4.. Wojny polsko-szwedzkie w pierwszej połowie XVII w. Francja staje się mocarstwem.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.w niej przemiany Sprawdzian 2.. Narodziny absolutyzmu.. Pobierz prezentację.. W 1596 roku miejsce miało zawarcie unii w Brześciu Litewskim.Wiek XVI jest nazywany złotym wiekiem dziejów Polski.. 1.Polska zaczęła przyjmować na swe tereny ogromną ilość osób różnorakich narodowości i orientacji religijnych, jak na przykład : Litwinów, Rusinów, prawosławnych, Żydów, Ormian, Anglików, Szkotów, Greków, Persów, Francuzów, Włochów i Holendrów.. Przemiany społeczno-gospodarcze w Europie w XVI wieku.. Barok i kultura w XVII wieku w Europie i Rzeczypospolitej; Materiały dla nauczycieli.. Materiały do każdego rozdziału umieszczam na kolejnych podstronach.. b) Kolonie były zamieszkałe przez Europejczyków pochodzących wyłącznie z Anglii i Szkocji.. Wskaż .8.. Film - "Jak zostać husarzem?". rozumie pojęcia: Słońce, hia etykieta; wie, kiedy panował Ludwik XIV wyjaśnia słowa- Polska husaria w obronie Europy.. I. Agnieszka Panicz "Rzeczpospolita w XVII wieku" - test z historii, gr.. Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.. EUROPA I POLSKA W XVII WIEKU 14.. Rozdział 6.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Gospodarka i społeczeństwo Rzeczpospolitej w XVI wiekuTest Europa w XVII wieku, Rozdział III podręcznika Zrozumieć przeszłość cz.2 dla Klasa II..

Europa i Polska w XVII wieku na Uczę.pl.

Kultura Odrodzenia w Polsce ; Lekcja powtórzeniowa - RP w XVI w.. Poziom podstawowy KLUCZ ; 13.. Życzę miłego rozwiązywania Zawiera 15 pytań.. Quiz - wojny Polski w XVII wieku Polska szlachecka -część 1TAK: NIE: a) Renesans w Europie trwał od I poł. XIVwieku do II poł. XVII wieku.. Potop szwedzki 3.. Rozdział 4.. Kraj był wówczas rozległy i zasobny.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!w pierwszej połowie XVII w. Najwybitniejszymi polskimi poetami złotego wieku byli: a) Andrzej Frycz Modrzewski b) Mikołaj Rej c) Jan Kochanowski d) Jan Zamoyski 20.Znacie zadania i odpowiedzi na sprawdzian z działu W pożodze wojen 17 wieku z książki MY i historia Historia i społeczeństwo klasa 6 2011-11-13 20:29:56 Potrzebuję opisu wojen Polski z Rosją w XVII wieku 2008-12-06 10:56:49Plik sprawdzian z historii klasa 6 europa i polska w 17 wieku.pdf na koncie użytkownika caesuraofthought • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.13.. XVII WIEK RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW .. Wiek XVII okazał się najkrwawszym w dziejach Rzeczypospolitej Obojga Narodów.. - Pokój i skutki wojen.. Przyporządkuj miejsce bitew datom: a. Kłuszyn b. Chocim c. Cecora d. Kircholm e. Oliwa f. Beresteczko 1..

Polska w XVI wieku DZIAŁ III.

klasa 6 - zjawiska fizyczne .. prezydenci polski najważniejsze daty w historii polski wiek wojen sprawdzian królowie elekcyjni polska i świat w 2 połowie 20 wieku daty historyczne królowie polski chronologicznie powtórzenie do egzaminu gimnazjalnego przed wybuchem 1 wojny .Sprawdzian 3.. Wprowadzenie.. POLSKA W EUROPIE ŚRODKOWO - WSCHODNIEJ; 6.. E-podręcznik Historia.Test z historii - Rzeczpospolita w XVII wieku.. [x] powstrzymanie przez Rzeczpospolitą ataków kozackich na Turcję, a także odparcie najazdów Tatarów na Polskę przez siły tureckie [x] zachowanie dotychczasowego przebiegu granicy między Rzecząpospolitą a TurcjąTest z zakresu wojen polsko-kozackiej, polsko-rosyjskiej, polsko-szwedzkiej i polsko-tureckiej.. Kosztem Rzeczpospolitej: wzrost znaczenia Brandenburgii w XVII wieku - od pokoju westfalskiego do Królestwa Pruskiego.82% Straty Terytorialne w Polsce w XVII wieku.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Kontrreformacja i reforma katolicka 8.. Ludwik XIV i jego rządy.. Reformacja w Polsce 2.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test Sprawdzian II - 02b Polska w XVI i XVII wieku Test Sprawdzian II - 02c Polska w XVI i XVII wieku Test Sprawdzian II - 02d Polska w XVI i XVII wiekuEuropa w XVII wieku.. Powstania kozackie na Ukrainie 3..

Europa i Polska w XVII wieku i pierwszej połowie XVIII wieku.

82% Ustrój polityka gospodarka kultura Polski w XVII w; 85% Europa XVI-XVIIw.. - renesans; 86% Rzeczpospolita w inicjatywie i obronie - konflikty z sąsiadami w XVII wieku.Haniebny dla Polski pokój w Buczaczu podpisał król: a) Stefan Batory b) Zygmunt II August c) Zygmunt III Waza d) Michał Korybut Wiśniowiecki 19.. Wojny z Rosją 3.. Agnieszka Panicz "Starożytna Grecja" .. Europa XVI - XVII wiek Janusz Kucia; Historia Polski .a) W wieku XVII i I poł. w. XVIII na środkowo - wschodnim wybrzeżu Atlantyku powstało 13 kolonii brytyjskich.. Wojny ze Szwecją w XVII w.. Materiały powiązane z testem: Test: Polska XVII w Test z wiedzy o Polsce .. II klasa gimnazjum, test do rozdziału o Potopie, książka "Historia 2 Czasy nowożytne" Chachaj Jacek, Drob Janusz .Europa zmierza ku nowoczesności - nowożytne formy państw W oparciu o dotychczas nabytą wiedzę opracujcie notatki wyjaśniające następujące zagadnienia:.. Polska stała się wówczas największym państwem Europy.. 18.Przemiany wewnętrzne w Rzeczpospolitej w XVII w. Osłabienie RP po wojnach XVII w. c) Mieszkańcy angielskich kolonii odkupywali ziemię od czerwonoskórej ludności kontynentu amerykańskiego.2.. Państwu polsko-litewskiemu przyszło stoczyć w nim długotrwałe wojny ze Szwecją, Rosją i Turcją.. Powtórzenie wiadomości .. Podkreśl właściwą odpowiedź: Czy pokój Grzymułtowskiego był potwierdzeniem rozejmu w Andruszowie?.

84% Europa wobec Turcji w XVI i XVII wieku.

Wojny z Turcją w XVII w.. W połowie wieku liczył 990 tys. km² powierzchni i ok. 11 milionów mieszkańców.. Rzeczpospolita w połowie XVII wieku: - kryzys w Polsce spowodowany: skutkami wojen XVII-wiecznych (śmierć 1/3 ludności; zniszczenia, brak rąk do pracy, zła sytuacja chłopów); wprowadzeniem zasady liberum veto (1652); wzrostem wpływu magnatówPolska XVII wiek; Polska XVII wiek, test z historii .. tryby nauki.. b) Jan Gutenberg w 1450 roku wynalazł prasę drukarską oraz aparat do odlewania czcionek.Plik Sprawdzian Wojny Rzeczypospolitej w XVII wieku.pdf na koncie użytkownika piotr0800 • folder Historia • Data dodania: 22 cze 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.6.. Wojny polsko-tureckie 3.. Polska monarchią elekcyjną 3.. Rzeczpospolita Złotego Wieku - XVI wiek 1.. Wojny z Rosją w XVII w.. Sprawdzian historia klasa 7 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 7 dział 1 - Europa po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie LudówTest "Europa w XVII wieku" - grupa A, klucz odpowiedzi, plik: test-europa-w-xvii-wieku-grupa-a-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Zrozumieć przeszłość ZRSprawdzian 3.. Kryzys wewnętrzny Rzeczypospolitej 3.. "Polska Piastów" - sprawdzian dla klasy I gimnazjum Helena Cabanek "Rzeczpospolita w XVII wieku" - test z historii, gr.. Pozycja polityczna państwa polsko-litewskiego w Europie w XVI wieku 2.. Konflikty religijne w Europie w XVI i XVII wieku 7.. Europa i Polska w XVII wieku (wersja do edycji) .. Klasa 6, Barok i kultura w XVII wieku w Europie i Rzeczypospolitej; Karta pracy do lekcji 21..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt