Test balladyna pytania otwarte

Pobierz

Tagi dla tego testu: Balladyna Alina maliny morderstwo.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. b) W jakim stanie psychicznym tam wraca?. Nie używaj korektora!. Na początek uczniowie zmierzyli się z testem z .Temat: "Balladyna" - test ze znajomości lektury.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.Test znajomości lektury‧Lektury szkolne‧PowtórzenieSprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. "Balladyna" miała: a) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna''.. 3.Słowacki: a) poświęcał się swojej pracy w Warszawie.. W poniedziałek, 15.. Dzisiaj kończymy naszą przygodę z "Balladyną".. 04 rozpoczął się pierwszy dzień egzaminów ośmioklasisty.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym .Egzamin gimnazjalny 2019, język polski, pytania otwarte z tajemnic odarte.. Test składał się z 57 pytań zamkniętych i 2 otwartych.Juliusz Słowacki - Grażyna, Balladyna, Świtezianka, Henryk Sienkiewicz - Siłaczka, Potop, Zemsta.. zbieraja maliny 20.. Przeanalizuj odpowiedzi (czy tak odpowiedziałeś?. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki..

Co robi balladyna by zdobyc wladze?

Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 3.. Kto ginie w walce o zamek?. Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4.. (0-1) Wymaganie ogólne I. e) Dlaczego Goplana postanowiła przybrać postać Aliny i zasugerować zły sen?. A jeśli już coś pisać, to tylko wybitnie ciekawe i w żadnym wypadku nie odtwórcze rozprawki.. Dopisz peryfrazy do wyrazów: (2 p.). tytułu Mistrza Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych d) sprawdzał się jako aplikant urzędu państwowego w Warszawie.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Wychodzenie poza ramy jest tu równie nie na miejscu jak przyjmowanie dwóch roczników przez licea.Rozwiązania zadań otwartych zapisz czytelnie i starannie w wyznaczonych miejscach.. sciaga.pl menu.W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte, jak i zadania otwarte.. Rozwiązanie 1E, 3B, 5A Zadanie 12.. Czy zabila kogos jeszcze oprocz Aliny?Balladyna Juliusz Slowacki Balladyna sprawdzian pytania do Balladyny pytania i odpowiedzi do Balladyny.. Pracuj spokojnie, ale jednocześnie kontroluj upływ czasu!. 10.W kim się .Przykładowe pytania na sprawdzianie z "Balladyny": Wymień sześciu bohaterów realistycznych z "Balladyny".. a) dwie sylaby b) trzy sylaby c) cztery sylaby d) to wyraz jednosylabowy..

l9.3) formułuje pytania do tekstu.

Odpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu Stopień trudności testu b trudny Pan Tadeusz to ostatni zajazd na Litwie.. odpowiedź: Bohaterowie realistyczni "Balladyny" to: Balladyna, Alina, Wdowa, Kirkor, Kostryn, Gralon.. Zasady oceniania 2 pkt - podanie trzech poprawnych odpowiedzi.. d) Jak przyjmuje sugestię, że to, co się stało, było złym snem?. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Kogo poślubiła Balladyna?. Jak nazywa sie kochanek Balladyny ( po przyjezdzie do zamku) Kostryn 23.Czy balladyna miala szanse naprawic swoje czyny?. Kto upomina Balladynę, że w państwie prawa za śmierć płaci się śmiercią?W balladynie i Alinie 19.. Wymień trzech bohaterów fantastycznych z "Balladyny".TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. ginie rażony gromem..

1.Pobierz: sprawdzian pan tadeusz pytania otwarte.pdf.

Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. Strajk strajkiem, ale egzamin trzeba napisać.. Do domu dwóch sióstr przybywa książę Kirkor.. 2.Opis testu.. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. Temat 1.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi nacisnij przycisk "Do oceny".Udanej zabawy!. 7.W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?. Bohater szlachetny w "Balladynie": popełnia samobójstwo.. skazany jest na klęskę.. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie .Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. Rywalizacja tym razem odbywała się w grupach.. Test Hamlet - William Szekspir 1.Balladyna i Grabiec - spotykali przed zabójstwem Aliny, nie wiemy jednak, jakie relacje ich łączyły.. b) czerpał satysfakcję ze swoich obowiązków w Warszawie.. Tagi dla tego testu: VIb,VIB,VI, ostrorog,ostroróg, klasa,V,VI,I b,VI BPrzypomnijmy, to Balladyna Juliusza Słowackiego była odsłoną tegorocznej, ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.. Jeżeli zadanieEgzamin ósmoklasisty POLSKI - ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA..

Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.

Balladyna i Kirkor - po zabójstwie Aliny i wygraniu konkursu zbierania malin, Balladyna wzięła ślub z Kirkorem.. 0 pkt - podanie jednej poprawnej odpowiedzi lub odpowiedź niepoprawna albo brak odpowiedzi.. Lektura ta jest jedną z obowiązkowych pozycji, które mogą pojawić się na egzaminie ósmoklasisty.. c) nie lubił swoich urzędniczych obowiązków w Warszawie.. Rozwiązanie.. Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 1.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Książę ujrzawszy je, nie wie którą ma poślubić.. - słońce - książka Wzór: telewizor - szklany ekran, okno na świat.. Obie biorą udział w konkursie — ta z sióstr, która przyniesie pierwsza z lasu pełen dzban malin, zostanie jego żoną.. Koło jakiego jeziora znajdowała się chata pustelnika?. Pytania dla uczniów ze znajomości Balladyny Juliusza Słowackiego: 1.. 1 pkt - podanie dwóch poprawnych odpowiedzi.. Test Lalka - Bolesław Prus 1.. Dziewięć lat temu została ona zainicjowana przez Prezydenta RP.. zostaje wynagrodzony.. Jeśli pomylisz się, przekreśl błędną odpowiedź i zapisz poprawne rozwiązanie obok.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Szybko zdradza go jednak z Kostrynem i zleca zabicie dla pełni władzy.1.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Kształcenie literackie i kulturowe.. c) Jak Balladyna reaguje na wypowiedzi rzekomej Aliny?. Wypełnij test dotyczący znajomości dramatu Juliusza Słowackiego.Juliusz Słowacki, Balladyna Stefan Żeromski, Syzyfowe prace Sławomir Mrożek, Artysta Melchior Wańkowicz, Ziele na kraterze (fragmenty), Tędy i owędy (wybrany reportaż).2 Od roku 2022 na egzaminie będą pojawiały się pytania dotyczące lektur obowiązkowych dla klas IV-VIII, czyli - poza lekturami wymienionymi powyżej - również:Juliusz Słowacki, Balladyna.. Wyraz "oaza" można podzielić na: (1 p.). Możesz zdobyć 17 pkt.. 9.Kim była Goplana?. Jak musza zdobyc krola?. Rozsądnie gospodaruj czasem przeznaczonym na pisanie testu.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Zestaw: "052 Balladyna - Juliusz Słowacki 3".. Gopło.. Podaj swoje imię:Balladyna Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Powód dla którego Balladyna zabiła swoją siostrę ?. Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt