Miłość ligii i winicjusza karta pracy

Pobierz

Czas na zadania.. Historia miłości.. Odbicie przez Ursusa z rąk niewolników.. Przybył wraz Petroniuszem do domu moich opiekunów.. Uporządkujcie chronologicznie podane punkty.1.. - 1., Opowieść Marka o Ligii Petroniuszowi.. Doskonalenie sztuki swobodnego wypowiadania się.. Oprzytomniawszy nieco, rzekłem, że wracam z Azji, żem wybił rękę pod miastem i cierpiałem srodze, ale w chwili gdy mi przychodzi porzucić ten dom .Karta pracy nr 3.. Patrycjusze a Plebeusze.. Na początku spotkania byłam przerażona widokiem Marka, ale po jakimś czasie uświadomiłam sobie, że nie mam się, czego obawiać.Winicjusz wraz z Krotonem i Chilonem udali się na miejsce spotkania chrześcijan.. Określ, kto i w jakiej sytuacji formułuje podane opinie.. Podane cytaty z powieści Quo vadis komentują historię miłości Winicjusza i Ligii.. Zapisz, jakie zmiany zachodziły w zachowaniu Winicjusza pod wpływem jego miłości do Ligii oraz pod wpływem nauki chrześcijańskiej.. Oprzytomniawszy nieco, rzekłem, że wracam z Azji, żem wybił rękę pod miastem i1.. Dla Ligii Marek przechodzi na chrześcijaństwo, chce wziąć z nią ślub.. Nachalność Winicjusza.. Dzięki ukochanej Marek przeszedł przemianę wewnętrzną i .Nauka chrześcijańska stała mu się co raz bliższa.. I to już koniec historii miłości Ligii Kalliny i Marka Winicjusza.Karta pracy nr 1.. - 2., Wizyta Petroniusza w domu Plaucjusza..

Pogłębianie umiejętności pracy z tekstem.

Młodzi przywitali się, po czym Marek przyjął chrzest z rąk apostoła a ich miłość została pobłogosławiona.. Przed nami rozważania na temat miłości Winicjusza i Ligii.. Kształcenie wrażliwości estetycznej poprzez pokaz obrazu.. Pobyt wśród chrześcijan - stopniowe nawracanie się Winicjusza, miłość młodych.. Zaręczyny Winicjusza i Ligii.. - ciąg dalszy.. Wspólna wizyta u Aulusów.. Zestawy pytań dla poszczególnych członków 4-osobowych zespołów - załącznik nr 4 Zestaw 1.. Ursus zabił Krotona i skaleczył Marka.. Rozmowa z Petroniuszem.. Wymieńcie przedstawicieli pogan z podziałem na postaci historyczne i fikcyjne.. 9.Pytania do indywidualnej pracy uczniowie otrzymali w kopertach.. (Załącznik nr 2) Zadanie 1.7.. Uczniowie zostawiają puste miejsce na temat.. Ćwiczenie umiejętności porównywania dzieła malarskiego z dziełem literackim.. Wykonajcie poniższe zadania: 1.. Oprzytomniawszy nieco, rzekłem, że wracam z Azji, żem wybił rękę.Temat: Historia miłości Winicjusza i Ligii.. Chrześcijanie troskliwie opiekują się rannym.. Winicjusza i Ligii.. Wymieńcie 5.. Co się wydarzyło?. Wyjazd dworu Nerona do Ancjum.. - 3.U.. przedstawia dylematy Winicjusza wobec wyboru miłości do Ligi i świata chrześcijan a rzeczywistości w której się wychował i żył U. odszukuje innych bohaterów, którzy zmagają się z wewnętrznym rozdarciem wobec wyboru wartości ..

Karta pracy nr 3 Historia miłości Winicjusza i Ligii 1.

3.wiedz, że nie masz winy w miłości twojej".. Miłość Ligii była szczera, szlachetna i czysta.. To właśnie dzisiaj po raz pierwszy ujrzałam Winicjusza na własne oczy.. Temat: Między sacrum a profanum - obraz starożytnego Rzymu w powieści H. Sienkiewicza.. Wysłanie Ligii do domu Winicjusza przez Popeę.. Winicjusz należał do grupy ludzi patrycjuszów, więc postaram się wam przybliżyc formy życia obu warstw społecznych.Który z chrześcijan nie potrafi zrozumieć miłości Ligii i Winicjusza?. Na koniec przyszedł czas na wnioski.. Nie udało się im porwać Ligii.. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.. Komu Winicjusz zlecił poszukiwanie Ligii i co się stało, gdy człowiek ten nic nie wskórał?. Uczniowie, pracując w grupach, odpowiadali na pytania: Jak zmieniało się uczucie Winicjusza do Ligii?KARTA PRACY ZAPISKI Z LEKTURY Henryk Sienkiewicz QUO VADIS 1.. Zdecyduj, czy poniższe zdania są prawdziwe czy fałszywe.. Określ, kto i w jakiej sytuacji formułuje podane opinie.. Podane cytaty z powieści Quo vadis komentują historię miłości Winicjusza i Ligii.. Określ, kto i w jakiej sytuacji formułuje podane opinie.. W wykropkowane miejsca wpisz imię bohaterki lub zastąp je sformułowaniami synonimicznymi.. Podane cytaty z powieści Quo vadiskomentują historię miłości Winicjusza i Ligii.. Drodzy Słuchacze.. Zaznacz odpowiednio P - prawda lub F - fałsz..

Pożar Rzymu.Jak miłość i wiara zmieniły Winicjusza "Quo Vadis".

karty pracy oraz zadania interaktywne.Kartka z pamiętnika Ligii Quo vadis.. Gdy spotkał Chylona, kazał znowu zaprowadzić się do Ligii.Henryka Sienkiewicza przygotowałam dla Was kartę pracy.. Rozkaz Nerona nakazujący zabranie Ligii z domu Aulusów.Ale wspólna szczęśliwa przyszłość wciąż stała pod znakiem zapytania, bo Ligia była ciężko chora.. Po opuszczeniu domu chrześcijan, Marek bardzo cierpiał z powodu swojej miłości.. POGANIE : Pytanie: Który poganin oprócz Marka Winicjusza uległ przemianie?. Zebraliśmy się tutaj, żeby zastanowić się nad bardzo istotnym pytaniem, które jak sądzę, każdy z nas kiedyś już sobie zadawał, mianowicie czy wiara i miłość potrafią zmienić człowieka.• Zapisanie związków frazeologicznych z wyrazem miłość, np. miłość po grób, pierwsza miłość, szalona miłość, zapłonąć do kogoś miłością, wyleczyć się z miłości itp. • Wskazanie tych wyrazów i związków, których można użyć, mówiąc o miłości Ligii i Winicjusza.. Wyjaśnij, dlaczego Ligia nie dotarła do domu Marka Winicjusza?. W czasie pobytu w domu Miriam mężczyzna patrząc na chrześcijan zaczął darzyć Ligię prawdziwą, szczerą i głęboką miłością.JĘZYK POLSKI - KLASA 8A, 8B 17 kwietnia 2020 r. Temat: Miłość (nie)jedno ma imię Dzień dobry!. Czyim wujem był Petroniusz?. Podane cytaty z powieści Quo vadis komentują historię miłości Winicjusza i Ligii..

Spotkanie Ligii u Aulusów i miłość od pierwszego wejrzenia.

Jakie wartości wyznają poganie?troskę.. Podane cytaty z powieści .. Napad Winicjusza na dom chrześcijanina Kryspusa - nieudana próba porwania Ligii, choroba Winicjusza, troskliwość i przebaczenie Ligii.. Poszukiwanie Ligii przez Chilona na prośbę Winicjusza.. CELE OPERACYJNE: Uczeń potrafi: ->podać cechy wyglądu i charakteru Ligii oraz Winicjusza;Pomocą w omówieniu wątku głównego okazała się również opracowana przeze mnie karta pracy: Nowy Dokument 2019-09-26 15.55.02_3.. Oprzytomniawszy nieco, rzekłem, że wracam z Azji, żem wybił rękę pod miastem iKarta pracy nr 3.. Zauważyli Kalinę i poszli za nią do domu Miriam.. Podaj przykłady tych zmian.3.. Po tej lekcji powinniście: znać historię miłości Winicjusza i Ligii, umieć scharakteryzować Winicjusza i Ligię, znać i rozumieć pojęcie "bohater dynamiczny".. 1.Zapoznanie się Ligii i Winicjusza w domu Aulusa Plaucjusza.. Uzupełnij kratki odpowiednimi cyframi tak, aby powstał chronologiczny plan wydarzeń związanych z postacią Ligii.. Neron marzy o pożarze Rzymu.. komentują historię miłości Winicjusza i Ligii.. Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Str. 228 ćw.2-7 karty pracy)Temat: "Miłość wszystko przetrzyma.". - czyli historia miłości Ligii i Winicjusza.. Dzisiejszy dzień był dla mnie wyjątkowy.. Historia miłości Winicjusza i Ligii.. Pewnego dnia ukochana Winicjusza potajemnie opuściła jednak dom, w którym przebywał, zostawiając mu jedynie mały krzyżyk.. Marek z Ligią jako szczęśliwe małżeństwo osiedlili się na Sycylii, gdzie wiedli spokojne życie.. Karta pracy nr 3 Historia miłości Winicjusza i Ligii 1.. Określ, kto i w jakiej sytuacji formułuje podane opinie.. Określ, kto i w jakiej sytuacji formułuje podane opinie.. Podsumowując, miłość Winicjusza do Ligii zmieniła się z pożądania na czystą, chrześcijańską miłość.. Na początek proszę zredagowaćTemat obejmuje 2 jednostki lekcyjne, powinien zostać sformułowany i zapisanypod koniec drugiej lekcji.. Autor patrzy na świat antyczny z punktu widzenia chrześcijanina.. Z powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego autor zaczerpnął pomysł na postaci Petroniusza i Tygellina.Po powrocie , spotkał Piotra, który zaprowadził go do Ligii.. Na początku lekcji nauczyciel dzieli klasę na 4 grupy i wyjaśnia zasady gry oraz przedstawia zasady punktowania poszczególnych zadań.. Wtedy odkrył, czym jest prawdziwa miłość (okazywanie troski i uczuć drugiej osobie, chęć niesienia jej pomocy, uszczęśliwianie jej, stawianie dobra ukochanej ponad wszystko).. Największym dowodem jej miłości było uratowanie Winicjuszowi życia i pełna troskliwości opieka nad rannym.. Dzięki Ligii Marek żyje.. Karty pracy znajdziecie niżej.Winicjusz zakochał się w niej i chciał, aby została jego kochanką, lecz Ligia jako chrześcijanka nie mogła na to pozwolić.. Który poganin nie wierzy w swoich bogów?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt