Test w pustyni i w puszczy nowa era

Pobierz

10.Kim byli bohaterowie powieści: Chamis, Gebhr, Idrys.. W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. b) Stanowczo odmówił zaprszenie.. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.a) kapitana Glena i Clarego.. a) matka - Francuzką, a ojciec Polakiem b) matka - Polką, a ojciec Rosjaninem c) oboje byli Polakami 3) Kto zaplanował porwanie dzieci?Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Niemowlę.W pustyni i w puszczy - 65 pytań jednokrotnego wyboru - Test.. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap podróży)?. Co doskwierało wędrowcom na suchej równinie: bezbrzeżne pustkowie dzikie zwierzęta brak wody 17.. Temat 48.. Na niebie nie było żadnej chmurki, ale krańce widnokręgu poszarzały.W pustyni i w puszczy - Test wiedzy.. 9.Kiedy i gdzie odbywa się akcja powieści "W pustyni i w puszczy".. Życzę miłego rozwiązywania.. b) kierowców Glena i Clarego.. Poradnik dla użytkownika.. Jak miał na imię tata Nel?. a) Sueskiego b) Panamsiego c) Alberta 2) Jakiej narodowości byli rodzice Stasia?. Tagi dla tego testu: W pustyni i w puszczy, Lektury szkolne, Henryk Sienkiewicz.. Swój nowy dom nazwali: Kairem Warszawą Krakowem 16.. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury.. Czy rozpoznasz bohaterów serialu "Marta Mówi"?Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy..

Lektura: W pustyni i w puszczy.

W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. W formie książkowej utwór został wydany w 1912 r. Pomysł na postać Stasia autor zaczerpnął z historii jedynego syna polskiego inży-niera pracującego przy budowie Kanału Sueskiego.. Zaprojektuj komiks na podstawie przygód bohaterów powieści.Lektury.. Informacje o aktualizacjach.. Jak się nazywała Nel?. Kim jest napotkany w puszczy przez Stasia Linde i w jaki sposób pomógł dzieciom.. Scenariusz - plik pdf.. Skąd porywacze, idąc przez pustynię, brali żywność i wodę?. Przeczytaj uważnie fragment powieści "W pustyni i w puszczy".. OTWÓRZ (HTML5).. Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni.. Chłopiec został porwany przezTest z "W pustyni i w puszczy" pomoże ci przygotować się do sprawdzianu ze znajomości lektury!. Odpowiedzi umieść na przeznaczonej do tego stronie.. c) Spytał się Nel czy chce się razem z nim zapisać.. Wymień 3 korzyści płynące z przeczytania powieści "W pustyni i w puszczy": a) .. b) .Plik w pustyni i w puszczy scenariusz lekcji nowa era.pdf na koncie użytkownika darnellcote • Data dodania: 26 mar 2016Dla chętnych - sprawdź, czy wszystko pamiętasz z powieści i rozwiąż test.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 8143 razy Średnia ocena:Gra edukacyjna "Godność, wolność i niepodległość"..

Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy.

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebieZobacz podobne quizy: #lektura #szkola #wpustyniiwpuszczy.. LEKTURY Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ.. Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, czy dokładnie przeczytałeś książkę!. Scenariusz - plik pdf.. Opracowanie: Patrycja Woźniak.. 50 (from 10 to 50) based on 1 ratings.Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Opracowanie: Anna Murdzek, Joanna Piasta-Siechowicz.. Odpowiedz na pytania.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. 1) W zarządzie jakiego kanału pracowali panowie Rawlison i Tarkowski?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Jak miał na imię tata Stasia?Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. "W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - test ze znajomości lektury, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-test-ze-znajomosci-lektury.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. Wsparcie użytkownika.. Jakie znaki sprowadziły dzieciom ostateczny ratunek: latawiec, race rękawiczka Nel, Saba murzyński totem, bukłak 18.Scenariusze do lektur.. Informacje.. 4.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Test z lektury "W 80 dni dookoła świata" J. Verne'a.math fun+ - base test - kinndergarden learning - Test wiedzy o koniach dla początkujących - Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - Mapa podróży Stasia i Nelwypelnianiu ankiety online.a) "W pustyni i w puszczy" to powiesc obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powiesc podroznicza c) "W pustyni i w puszczy" to powiesc przygodowa 35) Stas nauczyl sie strzelac: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdolal uwolnic sie z raktest ze znajomości w pustyni i w puszczy..

Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.

6.Test czytania ze zrozumieniem.. Epoka: Młoda Polska (modernizm) Autor: Sienkiewicz Henryk.. "W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. Wiesz jaki jest najpopularniejszy film tego YouTubera?. "W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach jako powieść w odcinkach na łamach "Kuriera Warszawskiego".. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.. W jakim mieście ze świata lektur mógłbyś zamies.. Lucrecia • Harry Potter #1: Rewanż, panno Black.. "W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - scenariusz 6, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-scenariusz-6.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Sprawdź, jakim mitycznym stworzeniem będziesz w następnym życiu!. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Jak mieli na imię główni bohaterowie ?. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?Plik Test ze znajomości lektury w pustyni i w puszczy.doc na koncie użytkownika siata1 • folder Testy z lektur • Data dodania: 10 kwi 2012HENRYK SIENKIEWICZ: "W PUSTYNI I W PUSZCZY' 1..

Kto jest autorem powieści ,, W pustyni i w puszczy?

"W pustyni i w puszczy" i obraz Afryki, jej piękno i niebezpieczeństwa.. Zgadnę, o którym przedmiocie w Hogwarcie myślis.. Odgadniemy Twoje wyniki z egzaminu ósmoklasisty!. Redakcja: Streszczenia.pl.. Poznam piękno i niebezpieczeństwa Afryki, które Autor prezentuje w powieści.. Wydrukuj Zapisz jako PDF Dodaj do ulubionych Udostępnij materiał.8.. Kiedy Mahdi chciał by Staś przyjął jego wiarę, chłopiec: a) przyjął z ochotą zaproszenie.. Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.. Ciąża i poród.. Typ materiału: Test, quiz, gra.. Test Twojej wiedzy!. "Koło godziny drugiej po południu upał, mimo iż pora była zimowa, uczynił się niezwykły.. Jakie miejsce nazwano Krakowem?. Test z lektury "Dynastia Miziołków" J. Olech.. Genesis - początek życia człowieka.. OTWÓRZ (HTML5).. Ta kultowa powieść autorstwa Henryka Sienkiewicza jest lekturą w 5 klasie szkoły podstawowej.. Jak się nazywał Staś?. Rozwiąż test.Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt