Sprawdzian latarnik pdf

Pobierz

W krainie literatury.. Przeczytaj uwaznie tekst i na jego.. Jak nazywa się teraz ta miejscowość?. 1) Kto napisał Latarnika a) Adam Mickiewicz b) Henryk Sienkiewicz c) Ignacy Krasicki 2) W jakim miasteczku rozgrywa się akcja Latarnik a) W Aspinwell b) W Aspinwoll c) W Aspinwall 3) Dlaczego Skawiński zgłasza się na stanowisko latarnika a) Przeżywa żałobę po stracie żony b) Chce odpocząć od życiowych niepowodzeń .Latarnik - Test.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Latarnik wżyciuwidziałmorze,bopółnocwybiła użnaaspinwallskichzegarach,aon eszczenie opuszczałswo e powietrzne wyżyny—ipatrzył.Wdolepod egostopamigrałomorze.2.. A - ZjadB go rekin B - PrzepadB bez wie[ci C - SpadB z Latarni D - UmarB na zawaB 2.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury LatarnikQ.. Ewentualny brak stron lub inne usterki zgłoś nauczycielowi.1 Henryk Sienkiewicz Latarnik, Henryk Sienkiewicz Opowiadanie to osnute jest na wypadku rzeczywistym, o którym w swoim czasie pisał J. Horain w jednej ze swoich korespondencyj z Ameryki.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. w nocy - rozpala ognisko, w dzień wywiesza czarną flagę.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Nie obchodziła go wgl latarnia.. Test z lektury - sprawdz swoja wiedze..

Co staBo siˇ z poprzednim latarnikiem ?

Przewiń.. Powtórzenie - plik pdf Załącznik nr 64.. Jak dobrze znasz szkolne lektury?. lektury.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Tulal sie po swiecie okolo czterdziestu lat.. 16-12 punktow - Dobrze znasz tresc lektury.. Na stale wspiera nas 341 czytelnikow i czytelniczek.WYPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY miejsce na naklejkę KOD UCZNIA PESEL Egzamin ósmoklasisty Język polski DATA: 18 grudnia 2018 r. GODZINA ROZPOCZĘCIA: 9:00 CZAS PRACY: do 180 minut Instrukcja dla ucznia 1.. Sprawdź, czy na kolejno ponumerowanych 19 stronach są wydrukowane 22 zadania.. Niedaleko jakiej miejscowości leży Aspinwall?. "O jednej z największych wytwórni filmowych…".. 3 Obserwuj autora.Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Latarnik, które mogą Ci się przydać do powtórki.. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. "Latarnik" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący, plik: -latarnik-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Test Latarnik, Latarnik podręcznika Lektury dla Klasa II.. Page 1 of 2.. Na kogo spadB kBopot wynalezienia nowego latarnika ?. W jaki sposób latarnik był zaopatrywany w pożywienie?. Powtórzenie - plik pdf Załącznik nr 63.. Jak nazywała się miejscowość, w której stała latarnia?.

Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.

test sprawdzajacy lekture latarnik .. "Latarnik" - test znajomosci.. Test: Latarnik - test znajomości lektury Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik".. Sprawdzian ze znajomości Latarnika 1.. Sprawdź swoją wiedzę.. Czy udało się dokładnie ustalić co stało się z poprzednim latarnikiem?Latarnik Test z Latarnika, sprawdzajcy podstawow i ponadpodstawow wiedzˇ z lektury.. I Pewnego razu zdarzyło się, Ŝe latarnik w Aspinwall, niedaleko Panamy, przepadł bez wieści.. Sprawdź swoją wiedzę.Test zawiera 20 pytan.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Latarnik - Test.. Test ze znajomosci lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. Za pomocą czego latarnik daje znaki w ciągu dnia, a za pomocą czego podczas nocy?. W krainie literatury.. Poziom trudno[ci: Zredni 1. w dzień - rozwiesza różnobarwne flagi wedle wskazówek baromertu w nocy - zapala światło.. IIPlik latarnik test sprawdzający wiedzę.pdf na koncie użytkownika warriorninja4 • Data dodania: 17 lip 2020.. Zad1 Uzupelnij .Pytania i odpowiedzi do lektury Latarnik (.. Przysnął czytając książki i nie zaświecił latarni przez co jeden statek się rozbił..

Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?

"O jednej z największych wytwórni filmowych…".Plik Sienkiewicz Henryk Latarnik.pdf na koncie użytkownika literka • folder Sienkiewicz Henryk • Data dodania: 3 sie 2008 Sprawdź, czy dobrze znasz lekturę!Test zawiera 20 pytań.. Displaying Test podsumowujący Latarnik .pdf.. PoniewaŜ stało się to wśród burzy, przypuszczano, Ŝe nieszczęśliwy musiał podejść nad sam brzeg .-latarnik-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy.pdf (application/pdf) NOWE Slowa na start!. #latarnik #lektury #lekturyszkolne #henryksienkiewicz.Test dla tematu: Latarnik (H. Sienkiewicz).. Test zawiera 20 pytan.. a) zwolnił się z posady b) przypuszcza się, że zginął w czasie burzy c) został uprowadzony dla okupu 2) Określ wiek Skawińskiego: a) około 70 lat b) około 40 lat c) około 90 lat 3) Latarnia stała się dla Skawińskiego: a) grobem i strasznym więzieniem b) namiastką .Test z "Latarnika" Henryka Sienkiewicza.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przeczytales opracowanie - sprawdz czy zdasz na 6.Test sprawdzajacy znajomosc lektury Podobne dzialy.Latarnik bec otoczenia nadzwyczaj prostego a wielkiego począł stary tracić poczucie własnej odrębności, przestawał istnieć jakoby osoba, a zlewał się coraz więcej z tym, co goSam odszedł.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Pobierz: latarnik kartkówka pdf.pdf..

Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.

A - Na prezydenta Aspinwall B - Konsula stanów .Latarnik wżyciuwidziałmorze,bopółnocwybiła użnaaspinwallskichzegarach,aon eszczenie opuszczałswo e powietrzne wyżyny—ipatrzył.Wdolepod egostopamigrałomorze.Najbardziej kompletny test z lektury Latarnik jaki znajdziesz w sieci.. Latarnik wżyciuwidziałmorze,bopółnocwybiła użnaaspinwallskichzegarach,aon eszczenie opuszczałswo e powietrzne wyżyny—ipatrzył.Wdolepod egostopamigrałomorze.Kartkówka ze znajomości treści lektury Henryk Sienkiewicz "LATARNIK" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.Test z lektury "Latarnik" .. Latarnik i Quo vadis - O.. Z której lektury pochodzi to szczegółowe pytani.. w Aspinwall, niedaleko Panamy na polnocnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w. Porto Antico w Genui u wybrzezy Irlandii.. Brakuje odpowiedzi.. Graficzne znaki spójności tekstu - plik pdf Załącznik nr 65. podstawie wykonaj zadania zgodnie z poleceniami.. Odpowiedź ustna, niezapowiedziana kartkówka czy.. Król, Próżny, Pijak, Bankier, Latarnik czy Geog.. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Sprawdź swoją wiedzę!Załącznik nr 62.. W jakim języku (obcym) padają wtrącenia na kartach "Latarnika"?Test podsumowujący Latarnik .pdf.. Lista 15 pytań i odpowiedzi na sprawdzian z "Latarnika"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt