Opowieść wigilijna sprawdzian znajomości treści

Pobierz

Zwłaszcza naOpowieść wigilijna • Testy i opracowania lektur • pliki użytkownika fretkafredziu przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Leksykon lektur Dickens Charles John Huffman.pdf, Ebenezer Scrooge.jpgKsiążka "Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze, gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść.Geneza utworu i gatunek.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. A)_ 1.W jakim mieście toczy się akcja?. Nie było łatwe.Praca klasowa dotycząca lektury Ch.. Pierwszym duchem, który odwiedza Scrooge'a, jest duch jego zmarłego wspólnika, Marleya.. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2.Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Pragnąłbym patrzeć na rzęsy jej opuszczonych w dół powiek i nie spłonąć przy tym najlżejszym rumieńcem; pragnąłbym rozpuścić jej falujące włosy, których najmniejszy loczek byłby dla mnie bezcenną pamiątką.Opowieść wigilijna (1925)/całość .. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku..

Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.

Od czego zaczął świętowanie Ebenezer Scrooge?. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Scrooge, wspólnikPragnąłbym gorąco dotknąć jej ust; spytać ją o coś, aby musiała rozchylić wargi.. CZĘŚĆ PIERWSZA ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Ogniem i mieczem - test znajomości treści lektury Halina Marek, Agata Moździerz; OPIUM W ROSOLE - TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY Dorota Wojciechowska-Jabłońska; Opowieść wigilijna Katarzyna Folga; Orzeczenia - kartkówka - klasa 5 Małgorzata Mielniczuk; Oświecenie - sprawdzian wiadomości Katarzyna Szifer-Kamińska"Opowieść wigilijna" - test trudny.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Kupuj leganie, nie chomikuj.. 6.Do kogo zaprowadził Scrooge'a?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. TAK NIEPubliczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym tel/fax (82) 577-33-17 +48 796 737 977 email: napisać list z lektury lektura ,, Opowieść Wigilijna '' 2008-12-01 18:04:30 Czego można się nauczyć z lektury " Opowieść wigilijna " 2012-12-16 14:26:47 Załóż nowy klubOpowieść wigilijna - treść lektury.. Otocz kółkiem TAK albo NIE.. Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego..

test > Opowieść wigilijna - streszczenie i test.

2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #opowiesc # .Wybierz test z rozdziału Opowieść wigilijna - streszczenie i test lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Bardziej szczegółowoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola DickensaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa.. To nie ulegało wątpliwości.. Rozwiąż test!Jak dobrze znasz treść lektury "Opowieść Wigilijna".. 3.Z kim mieszkał?. Test składa się z 15 pytań.. Angielskim pisarzem żyjącym w latach .. Sprawdź też inne ebooki w księgarni Publio.pl.. 2.Kim był główny bohater?. 9.U kogo Scrooge zjadł świąteczny obiad?Charles Dickens: Opowieść wigilijna Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, Ŝe Marley umarł.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. "Opowieść wigilijna" w PG w Łęgu Tarnowskim "Opowieść wigilijna" w PG w Łęgu Tarnowskim Tuż przed zimową przerwą świąteczną uczniowie klasy IIb łęgowskiego gimnazjum przedstawili inscenizację powieści "Opowieść wigilijna", której autorem jest Karol .. Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

Zawiera nieodpowiednie treści?

Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. POWODZENIA.. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Scrooge, wspólnik Marleya, takŜe je podpisał, a jego nazwisko było cenione, cokolwiek by podpisał.. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. To nie ulegało wątpliwości.. .Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. Rozwiąż test!192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Wanisz 3 lata temu.. UWAGA!. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. Pytanie 1 /10.. 4.Kogo zapowiedział przyjaciel Marley'a?. Wyślij zgłoszenie.. Quizy Os. .. "Opowieść Wigilijna" test z lektury.. 7.Co obiecywał Scrooge trzem duchom?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Zestaw: "190 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 1" Statystyki zestawu: Ocena: 6 Zagłosowało: 36 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: marzenna bieńko (kobus) (wynik: 29 %) Marcus Siffredi (wynik: 8 %) Kinga Klimiuk .Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Odpowiedz na pytania: "Opowieść Wigilijna"!.

Pobierz 'Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa' w formacie pdf.

Przerwij test.. Szukaj.. Marceloli 4 lata temu.. .Lektury Opowieść wigilijna / Opowieść wigilijna - streszczenie i test.. Skomentuj.. Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, że Marley umarł.. Udostępnij.. Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a .. "Opowieść wigilijna" Dickensa to wzruszająca historia przemiany starego skąpca w człowieka pełnego dobroci i życzliwości dla innych.. Czuł doskonale, że przyszedł do przytomności właśnie w chwili najwłaściwszej do zabrania znajomości z drugim wysłańcem Jakóba Marley.. Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Jest to człowiek, który dla majątku poświęca miłość .Odwołując się do znajomości całego utworu Charlesa Dickensa, oceń, czy zdania są prawdziwe.. Główny bohater opowiadania, Ebenezer Scrooge, stanowi karykaturalne wcielenie wszystkich najgorszych wad żarłocznego kapitalizmu.. Udostępnij.. Wydarzenia przedstawione w Opowieści wigilijnej rozgrywają się w Londynie.. Najbardziej znanym jego utworem jest Klub Pickwicka, książka".. Skomentuj.. Test składa się z 12 pytań.. 5.Jak się nazywał drugi duch?. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt