Quo vadis test ze znajomości lektury pdf

Pobierz

W jaki sposób bogaci rzymianie przemieszczali się po mieście?. Henryk Sienkiewicz.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Quo vadis do prac pisemnych.Znajdziesz u nas profesjonalne testy wiedzy z lektur.. #henryksienkiewicz #quovadis #lekturaszkolna #gimnazjum.Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Rozwiązanie.. Test składa się z 28 pytań.. d) skupił się głównie na architekturze rzymskiej.. Quo vadis stanowi znakomitą literaturę do tematów takich, jak: śmierć miłość kreacje bohaterek kobiecych motywy antyczne w literaturze późniejszych wieków sceny okrucieństwa literatura a historia piękno i brzydota rola poety ….. Quo vadis należy kolejno z rodzaju literackiego i gatunku do.. Epiki, opowiadania.. Zresztą obecnie problem polega na tym, że część uczniów nie czyta nawet opracowań, tylko streszczenia streszczeń, coś w rodzaju "Potop" w kilkunastu zdaniach, a jeszcze lepiej takiej długości, żeby dało się to opublikować na .. Czytaj dalej.. a) Szantażuje Pomponie że ujawni jej wiarę b) Proponuje porwanie Ligii c) Knuje intrygę, wykorzystując ciekawość Nerona d) .Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Quo vadis do prac pisemnych..

Kto jest głównym bohaterem Quo vadis?

………………………………………………………………………………………………Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i Ligii B) porwanie Ligii, wyjazd Marka do Ancjum, spotkanie chrześcijan w katakumbach C) śmierć malej Augusty, uczta u Nerona, igrzyska w amfiteatrze D) narodziny następcy .Rozwiąż Test z lektury Quo .Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Strona 7 z 28 Zadanie 1.. !Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-ły i bez możności zebrania myśli.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Quo vadis" Henryka SienkiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. c) szczegółowo opisał historię Imperium Rzymskiego.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis..

Najpopularniejsze lekturyTest z lektury - Quo Vadis!

Które z poniższych zdań jest zgodne z fragmentem Quo vadis Henryka Sienkiewicza?. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską.. #henryksienkiewicz #quovadis #lekturaszkolna #gimnazjum.Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna Szifer-Kamińska Renesans - test dla klasy I Małgorzata Marosz - Kochand) z Afryki.. W którym wieku działa się akcja książki?. Dzień 6.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. B. Rzym został podpalony przez gromady pasterzy przybyłych z Kampanii.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Powtórz przed sprawdzianem.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię?. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Szybka powtórka przed egzaminem..

Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.

Rozwiązanie.Plik sprawdzian z lektury quo vadis z odpowiedziami.txt na koncie użytkownika pttycakes • Data dodania: 1 kwi 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Plik kartkówka z treści lektury quo vadis.pdf na koncie użytkownika prvikram • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test: Quo vadis - Henryk Sienkiewicz.. Bolesław Prus.. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. 1) Chrześcijanka, patrycjuszka i ukochana Winicjusza to?. Ludzie mieszkający poza granicami Rzymu .William Shakespeare.. Jaki jest główny wątek dzieła?. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Lektura: Quo vadis; Epoka: Pozytywizm (realizm) Autor: Sienkiewicz Henryk; Redakcja: Streszczenia.pl; Treść lektury; Test Twojej wiedzy!Znajomość lektóry Quo Vadis - Test..

Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.

b) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Quo vadis ?. 1) Quo Vadis dzieje się za czasów a) Klaudiusza b) Nerona c) Oktawiana Augusta d) Kaliguli e) Chrystusa f) Andrzeja Dudy 2) W jaki sposób Petroniusz chciał ułatwić Markowi zdobycie Ligii ?. Mieszkańcy ratowali swój dobytek i ukrywali go w świątyniach.. Setki pytań, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół z przeczytanej książki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt