Czy miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka rozprawka

Pobierz

Rozwinięcie.. Jest wiele wyrazów miłości, może ona być skierowana do dziecka, kobiety, ojczyzny, boga.Wydaje mi się, że w życiu są takie chwile, dla których warto żyć.Plan rozprawki: 1.. "Wartość" w tej pracy rozumiana będzie, zgodnie z teoriami większości pisarzy i poetów, jako cel ludzkich dążeń, coś, co jest niezwykle pożądane i cenne.Podsumowując moje rozważania, chcę stwierdzić, że ilość posiadanego majątku i bogactwa ludzi nie jest najważniejszą rzeczą w życiu.. 2010-05-07 17:58:04 Co jest dla was najważniejszą wartością w życiu ?. Bez niej nasze życie nie byłoby już tak kolorowe jak teraz.. praca może być krótka (ale nie za krótka ;p) ponieważ jest tylko na zaliczenie bo nie oddałem jej w terminie :(( źródło:Plan rozprawki: 1.. Niech moje argumenty wesprze swym autorytetem Julian Tuwim, który powiedział : "Miłość ci wszystko wybaczy", więc nie unikajmy jej, nie brońmy się przed nią.. W obliczu cierpienia, różnorakich przeciwieństw i trudności to właśnie ona okazuje się skutecznym antidotum leczącym ból oraz dodaje sił, by sprostać niełatwym wyzwaniom.Sumują, nie mam wątpliwości co do tego, że miłość jest najwyższą wartością.. Język polski.. Miłość jest najważniejszą wartością w życiu.Myslę, że w świetle przytoczonych przeze mnie argumentów doskonale widać, że przyjaźń jest najbardziej cenną wartością na świecie..

Czy miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka?

Takie rozważania, czyli przemyślenia na temat roli kwestii materialnych i duchowych, prowadzili, prowadzą i z całą pewnością będą prowadzić twórcy tekstów literackich.. Wolność to słowo, które znaczy dla każdego człowieka zupełnie coś innego i wywołuje różne skojarzenia, ale jedno jest pewne - to dla nas najważniej.. dodaj.Rola miłości w życiu człowieka.. Miłość jest jak jedzenie, potrzebne do życia.. Potwierdzenie tezy: Argumenty: Za - przykład rodziny Żaków - Małgorzata Musierowicz Przeciw - Harpagon -bohater książki "Skąpiec" Moliera jako przykład człowieka nie potrzebującego rodziny.Miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka, należy ją pielęgnować i robić wszystko, by trwała jak najdłużej, nawet jeśli ma dla nas najdziwniejsze niespodzianki i przewraca nasze życie do góry nogami.Gorzej, jeśli nie spotkasz tej miłości, będziesz cierpiał, umrzesz z myślą, że żyłeś sam, nie doświadczyłeś w życiu tego najważniejszego- miłości.. poleca 85 %.. Nie istnieją sklepy, gdzie można " zaopatrzyć się" w jakąś porcję miłości.. Miłość przewyższa takie wartości jak pieniądze, władza i .Wolność jest istotną wartością w życiu człowieka - rozprawka.. W życiu najważniejszym uczuciem jest miłość..

Teza - rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.

etycznych i emocjonalnych.Miłość to uczucie, które jest jednym z najsilniejszych i najbardziej znaczących przeżyć w życiu człowieka.. Chciałabym, aby początkowe argumenty dotyczyły historii Polski.Czy zgadzasz się z tym że miłość jest najważniejszą wartością w życiu, (tak) uzasadnij swoją wypowiedź odwołaj się do 3 lektur [Romeo i Julia, Mały książę, Krzyżacy] Ps.. Mam nadzieję, że przedstawione argumenty pozwolą w pełni zgodzić się z twierdzeniem zawartym w temacie.Miłość jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, stanowi ponadczasowy temat w kulturze, odgrywa w życiu bardzo ważną rolę.. Dla drugiej osoby jesteśmy gotowi się poświęcić.. Po podsumowaniu powyższych argumentów stwierdzam, że moja teza jest słuszna.. Miłość jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, stanowi ponadczasowy temat w kulturze, odgrywa w życiu bardzo ważną rolę.. Miłość staje się często.Warto zastanowić się nad tym, czy pieniądze są najważniejszą wartością w życiu człowieka.. Główna bohaterka - Cesia, zawsze mogła liczyć na swoją najbliższą rodzinę.odpowiedział (a) 25.09.2012 o 18:15.. Miłość nie jedno ma imię.. Pierwszym argumentem będzie przykład rodziny Żaków z jednego tomu z serii "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz pt. "Szósta klepka"..

Wstęp Teza - rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka 2.

Bez Dominiki moje życie byłoby puste i bezsensu.. Może przybrać różną postać : : miłości łączącej kobietę i mężczyznę, miłości matki do dziecka, miłości do Boga, czy ojczyzny.Miłość to najważniejsze w życiu każdego człowieka uczucie, to ona nadaje wszystkiemu sens.miłości, będziesz cierpiał, umrzesz z myślą, że żyłeś sam, nie doświadczyłeś w życiu tego najważniejszego - miłości.. Bez niej człowiek usycha jak roślinka bez wody.. - Rozprawki - Bryk.pl.. Miłość jest jak jedzenie, potrzebne do życia.. Jest ona nieprzeliczalna na gotówkę.Niestety bardzo często jej nie doceniamy, zazwyczaj uświadamiamy sobie jak ważna jest dla nas dopiero wtedy, kiedy ją stracimy.. Miłość jest jak jedzenie, potrzebne do życia.. HIPOTEZA - to pytanie, na które musisz odpowiedzieć (np.Ukazana jest tu braterska miłość.. Wydaje mi się, że w życiu są takie chwile, dla których warto żyć.W życiu człowieka jest wiele wartości, które go uszczęśliwiają.. To zdanie twierdzące, na które odpowiesz sobie: tak, zgadzam się z nim lub nie, nie zgadzam się z nim (np. Miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka).. Życie człowieka jest najcenniejszą wartością ponieważ może je sobie zaplanować mając wolną wolę.Życie ludzkie jest cenne dla Boga ponieważ dał nam rozum , upodobnił nas do siebie , zesłał nam swojego Syna umiłowanego ( ja miałam podobne zad..

Bez wątpienia wolność jest najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka.

Dla Antygony ważniejsze jest prawo boskie niż ludzkie.. 2010-12-20 22:18:10 Co jest w Twoim życiu największą wartością ?. Człowiek rodzi się z miłości, dla miłości i do miłości.. Udowodnię moją tezę w rozwinięciu tematu.. Należy pamiętać że, przyjaciele są jak anioły, które nas podnoszą, kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem sobie jak się lata.TEZA - obalamy lub potwierdzamy.. Wstęp.. Może przybrać różną postać : : miłości łączącej kobietę i mężczyznę, miłości matki do dziecka, miłości do Boga, czy ojczyzny.. Nic przecież nie zastąpi nam prawdziwej troski i opieki najbliższych.. Mogę powierzyć jej moje sekrety, porozmawiać o problemach.. Jest ona uczuciem na dobre i na złe.. To jedno z najbardziej pozytywnych uczuć jest w stanie zmienić cały świat.Ostatnim argumentem jest moja przyjaźń z Dominiką.. Miłość jest najważniejszą wartością w życiu.Miłość to uczucie, które jest jednym z najsilniejszych i najbardziej znaczących przeżyć w życiu człowieka.Człowiek rodzi się z miłości, dla miłości i do miłości.. Rozwinięcie.. Postaram się zatem to udowodnić przytaczając kilka argumentów.. Podsumowując swoją pracę stwierdzam, że przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.. Po pierwsze miłość to najsilniejsze uczucie.Zadanie: rozprawka na temat miłość najważniejszą Rozwiązanie:miłość i przyjażń to najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka postaram sie udowodnić tą tezę na podstawie książki a de saint exupery pt quot mały książę quot bohater powieści wyrusza w świat, by poznać inne, niż jego mały asteroid, planety i zamieszkujące je istoty pragnie również dowiedzieć się, co to jest przyjaźń i miłość oraz jak się je zdobywa pierwszym argumentem na to jest .Gorzej, jeśli nie spotkasz tej miłości, będziesz cierpiał, umrzesz z myślą, że żyłeś sam, nie doświadczyłeś w życiu tego najważniejszego- miłości.. Myślę, że o wiele ważniejsze jest to jakimi jesteśmy ludźmi i co dobrego w życiu udało nam się zrobić, bo po co przez całe życie za wszelką cenę mnożyć swoje dobra materialne skoro i tak po śmierci nie będzie to już dla nas przydatne.Każdy człowiek, który żyje na świecie ma w swoim życiu określone wartości.Dla jednych ważna jest miłość, dla innych przyjaźń, a jeszcze inni za najważniejszą wartość uważają wolność.Swoją miłość okazują za pomocą jakiejś kwoty wręczanej dziecku, co sprawie, że uczucie to staje się po prostu przekupstwem.. już bardzo dawno temu i jeszcze je pamiętam :) ) [LINK] - pomożesz ?Przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.. Bez niej człowiek usycha jak roślinka bez wody.. Bez niej człowiek usycha, staje się.. Dla mnie jest ona najważniejszą osobą w życiu.. Potwierdzenie tezy: Argumenty: Za - przykład rodziny Żaków - Małgorzata Musierowicz.Uważam, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.. Jedną z nich jest miłość..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt