Test na karte rowerową znaki zakazu

Pobierz

Oprócz tego testy i quizy z zakresu ruchu drogowego.Znak zakazuje ruchu na drodze wszelkich pojazdów, kolumn pieszych oraz jeźdźców i poganiaczy.. Sygnalizacja świetlna.. Znak C-16/C-13 - droga dla pieszych i rowerów.a) b) c) 2) Nakaz jazdy prosto" przez skrzyżowanie jest wyrażony znakiem: a) b) c) 3) Obowiązek ustąpienia pierwszeństwa na zwężonym odcinku drogi określa znak: a) b) c) 4) Wjazd w obszar, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdami oznaczony jest znakiem: a) b) c) 5) Droga przeznaczona dla ruchu rowerów oznakowana jest znakiem: a) b) c) 6) Zakaz skrętu w lewo może być oznaczony znakiem: a) b) c) 7) Dalszego poruszania się pieszych zabrania znak: a) b) c) 8) Który znak .Po przyswojeniu informacji o znakach ostrzegawczych, pora na sprawdzenie wiadomości: Test łatwy 1 - podaj znaczenie znaku (10 pytań); Test łatwy 2 - znaczenie znaków (10 pytań); Test łatwy 3 - znaczenie znaków (10 pytań); Połącz znak z opisem - przeciągnij i upuść (10 pytań);Test ze znajomości znaków drogowych zakazu.. Znaki malowane na jezdni to znaki .. a) Ostrzegawcze b) Zakazu c) Poziome 45.. Nakaz jazdy z lewej strony - C 10.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Znak C-12 "ruch okrężny" często występuje razem ze znakiem A-7 "ustąp pierwszeństwa" zobacz .Znak zakazu umieszczony pod znakiem E-17a oznacza, że zakaz obowiązuje na obszarze całej miejscowości, z wyjątkiem odcinka drogi, na którym został on zmieniony lub odwołany innym znakiem..

Przykładowy test na kartę rowerową.44.

a. określa kierunek drogi z pierwszeństwem przejazdu.. Pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka - B 31obowiązkowe wyposażenie roweru, układy w rowerze i ich części, znaki drogowe poziome i pionowe, manewry na drodze, zasada prawej strony, kolejność przejazdu pojazdów przez skrzyżowanie.. Dalszego poruszania się pieszych zabrania znak: 9.. Testy \ Prawo jazdy \ Znaki zakazu - test; Znaki zakazu - test, test na prawo jazdy Test ze znajomości znaków drogowych zakazu.Strona zawiera niezbędne informacje o przepisach ruchu drogowego dla wszystkich tych, którzy chcą zdawać na kartę rowerową.. Przykładowy znak zakaz wjazdu - mówi nam o tym, iż wjeżdżać daną drogą nie powinniśmy.. "Zakaz skrętu w lewo" Zabrania skręcania w lewo i zawracania.. Znak B-9+T22 - zakaz wjazdu rowerów z tabliczką "nie dotyczy rowerów".. Zakaz skrętu w prawo może być wyrażony znakiem:Który znak ostrzega o miejscu, w którym rowerzyści wjeżdżają z drogi dla rowerów na jezdnię: a) b) c) Który ze znaków nie jest znakiem ostrzegawczym: a) b) c) Który ze znaków nie jest zaliczany do grupy znaków zakazu:Karta rowerowa - Test.. 1) Znak ten oznacza a) drogę dla rowerów b) koniec drogi dla rowerów c) zakaz ruchu rowerów 2) Na tym skrzyżowaniu kolejność przejazdu będzie następująca: a) 1, 2, 3 b) 3, 2, 1 c) 1, 3, 2 3) Kierującemu rowerem zabrania się a) czepiania się pojazdu b) zawracania c) wyprzedzania innych pojazdów 4) Kierujący, który dojeżdża do .Po kliknięciu na: "Zobacz więcej znaków i informacji", zobaczysz znaki pozostałe, które przydać Ci się mogą, jeśli chcesz wiedzieć więcej, bo na przykład masz zamiar startować w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego..

Są to znaki, oznaczone literą c.

Pierwsza pomoc.. Znak C-16/T-22 - chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym.. Zbliżając się do przejazdu kolejowego, przy którym stoi znak STOP powinieneś:Znaki nakazu jazdy w określonym kierunku, obowiązują na najbliższym skrzyżowaniu lub na terenie, gdzie można zmienić kierunek ruchu zobacz.. Więcej krótkich testów.b) zakaz wjazdu na skrzyżowanie za osobą kierującą ruchem c) należy się rozejrzeć i jechać lub iść Jeżeli na skrzyżowaniu stoi policjant przodem do ciebie i sygnalizator nadaje sygnał zielony to oznacza:20 Znaki nakazu Nakaz jazdy z prawej lub z lewej strony znaku Zobowiązuje kierującego do jazdy z prawej lub z lewej strony znaku Ruch okrężny Oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku Droga dla rowerów Oznacza drogę przeznaczoną dla kierujących rowerami jednośladowymi, którzy są obowiązani do korzystania z tej drogi4.. "Zakaz skrętu w prawo" Zabrania skręcania w prawo.. Jazda możliwie blisko prawej krawędzi jezdni obowiązuje: a) tylko na jedniach o jednym kierunku ruchu, b) tylko na jezdniach dwukierunkowych, .. Znak ten oznacza: a) zakaz skręcania w lewo, b) zakaz skręcania w lewo oraz zawracania, c) zakaz tylko zawracania .Na liście znaków zakazu znajdziemy znaki, które będą dla nas kluczowe i mogą zaoszczędzić nam sporo czasu, zdrowia lub nawet uratować życie..

Tu są przykładowe testy na kartę rowerową.

Rozpocznij test.. "Zakaz zawracania"Dodatkowo w osobnych artykułach omawiamy kilka specyficznych kombinacji znaków dotyczących rowerzystów, a wzbudzających wiele kontrowersji.. Zachowanie wobec pieszego.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Ruch okrężny - C 12.. Pierwszeństwo przejazdu.. Umieszczona pod znakiem zakazu tabliczka T-20 wskazuje długość odcinka jezdni, na którym zakaz obowiązuje, natomiast tabliczka T-21 - odległość znaku od miejsca, od którego lub w którym zakaz obowiązuje.13.. Nakaz jazdy z prawej strony - C 9.. Który znak stanowi wyjątek w znakach zakazu a) Zakaz wjazdu b) Stop c) Zakaz wjazdu roweremChwyć myszką kafelek ze znakiem drogowym po prawej stronie testu, a następnie przeciągnij na poprawną (Twoim zdaniem) odpowiedź po lewej stronie.Test na kartę rowerową klasa IV 1.. Skomentuj.. Rozpocznij test.. Znak zakazuje ruchu zarówno na jezdni i poboczu rowerów i wózków rowerowych.Testy na kartę rowerową.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Nakaz jazdy prosto lub w lewo - C 7.. Nakaz jazdy z lewej lub prawej strony - C 11.. Nakaz jazdy w prawo lub w lewo, skręcania za znakiem - C 8.. Wśród grupy tej wyróżnia się dwa znaki drogowe nakazu, skierowane wyłącznie dla rowerzystów.. Wystąpił błąd podczas pobierania egzaminu - Failed to fetch (status: 503)Krótkie testy do nauki (po 6 pytań) Wyposażenie roweru..

Zakaz skrętu w lewo może być oznaczony znakiem: 8.

Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Wybierz interesującą Cię grupę znaków i kliknij w nazwę: REKLAMY Znaki które powinien znać rowerzysta:Znak ten oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem oraz ustąpienie pierwszeństwa uczestnikom ruchu poruszającym się tą drogą.. Jaki kolor dominuje w znakach zakazu a) Czerwony b) Żółty c) Zielony 46.. Jaki kolor dominuje w znakach nakazu a) Niebieski b) Żółty c) Czerwony 47.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Za znakiem nie wolno skręcać w lewo i zawracać na najbliższym skrzyżowaniu.. Wśród wymienionych grup, najbardziej liczną jest grupa znaków drogowych nakazu.. Wjazd w obszar, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdami oznaczony jest znakiem: 6.. Znak stopu, może nam uratować życie przed przejazdem kolejowym.Wśród nich wyróżniamy znaki drogowe nakazu, zakazu, ostrzegawcze czy informacyjne.. b. nakazuje jazdę na wprost przez skrzyżowanie, c. oznacza drogę jednokierunkową.. Przepisy ogólne.. Tu możesz znaleźć wiadomości przygotowując się do testu.. Zakaz zawracania - B 23 Zabrania zawracania na odcinku drogi od znaku do najbliższego skrzyżowania, wyłącznie z tym skrzyżowaniem.. Droga dla rowerów - C 13.. Zakaz skrętu w prawo - B 22 Za znakiem nie wolno skręcać w prawo i zawracać na najbliższym skrzyżowaniu.. Zawiera 41 pytań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt