Podatki test z odpowiedziami

Pobierz

Po wejściu w panel Uczestnika szkolenia, rozpoczęcie rozwiązywania testów następuje po naciśnięciu linku ROZPOCZNIJ TEST.. +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy) Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.Plik ordynacja podatkowa testy z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika andropetani • Data dodania: 20 sty 2015Lista pytań Prawo Finansowe Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. 34) Aktualnie podatkiem, który przysparza najwięcej dla budżetu państwa w PL jest: a) podatek dochodowy od osób fizycznych b) podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy c) podatek dochodowy od osób prawnych d) podatek od nieruchomościRok 2018 rozpoczynamy kolejnym test sprawdzającym Wasze postępy w przygotowaniach do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego.. 2,5 proc. 3. Wysokość podatków w odniesieniu do dochodów obywateli czyli tzw. stopień fiskalizmu jest w Polsce:TEST WYBORU z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych oraz Ordynacji podatkowej Stan prawny na dzień 1 stycznia 2017 r. Proszę o wybranie prawidłowej odpowiedzi na każde z poniższych pytań.. Zaznacz cechy podatku.W przypadku gdy zobowiązanie podatkowe nie występuje z mocy prawa, organ podatkowy wydaje decyzję.. Podatek od spadku i darowizn (w przypadkach innych niż nabycie w drodze zasiedzenia) oblicza się od: d) nadwyżki czystej wartości nabytej nad kw.wolną Zgłoś błądwego jest zgodna z kwotą zadeklarowaną przez podatnika, powoduje, iż organ powinien wydać: a) decyzję o umorzeniu postępowania podatkowego b) decyzję określającą wysokość zobowiązania podatkowego w wysokości ustalonej w postępowaniu podatkowym c) decyzję stwierdzającą prawidłowość deklaracji podatkowej Decyzja ostateczna to:Co może być na sprawdzianie z działu "Przedsiębiorstwo" z książki krok w przedsiębiorczość 2014-06-12 17:22:16 Krok w przedsiębiorczość sprawdzian 2012-10-21 15:34:33 Pomógłby ktoś z zadaniem z przedsiębiorczości (ćw.Ordynacja podatkowa zawiera pytania jednokrotnego wyboru..

Podkreśl podatki majątkowe.

6924,12 zł 2. podatek rolny, CIT, VAT, podatek akcyzowy, podatek od nieruchomości Formularz Opis podatkowy 2.. Nie zabrakło również pytań o historię podatków oraz pytań ogólnych z wiedzy o tematyce fiskalnej.. Pytania dotyczą zakładów ubezpieczeniowych, rodzajów ubezpieczeń, definicji związanych z ubezpieczeniami.. Ordynacja podatkowa zawiera pytania jednokrotnego wyboru.. Tym razem zadajemy 4 pytania kontrolne, za które możecie zdobyć łącznie 8 punktów.egzaminie na inspektora kontroli skarbowej.. Czy podatek dochodowy PIT mo|na pBaci wspólnie z maB|onkiem?. Rozdanie w ramach prezentów 10 000 breloczków do kluczy, które nabyliśmy za cenę 5,80 zł za sztukę: nie będzie opodatkowana VAT będzie opodatkowana VAT nie będzie opodatkowana pod warunkiem prowadzenia specjalnej ewidencji, w której wykażemy dane obdarowanych.. Na udzielenie wszystkich odpowiedzi jest 10 minut.. Uwaga!. Spośród trzech odpowiedzi tylko jedna jest prawidłowa.. Udział procentowy pytań z poszczególnych działów prawa jest identyczny jak na egzaminach przeprowadzonych w latach ubiegłych.. Które z wymienionych pozycji są właściwymi kontami ana-litycznymi do konta "Materiały" w zakładzie budowlanym: Po wyborze odpowiedzi na pytanie wyświetlana jest podstawa prawna wraz z przytoczeniem jej pełnej treści.Sam określasz z ilu pytań ma składać się Twój test.Za rozwiązanie całego testu możesz otrzymać maksymalnie 26 punktów ..

Tłumaczymy też, dlaczego warto płacić podatki.

Jest jednokrotnego wyboru.. Prawidłową odpowiedź należy zaznaczyć poprzez postawienie znaku "X" w kratce obok właściwej odpowiedzi.1.. Pierwszy rozdział Źródła prawa i wykładnia prawa zostal udostępniony nieodpłatnie.e) podpisano z pracownikiem umowę o pracę.. Dla trzech pierwszych czytelników, którzy poprawnie odpowiedzą na pytania w naszym teście (minimum 10 poprawnych odpowiedzi) przewidzieliśmy nagrody - BONUS 95% zniżki na wybrane kursy naszego autorstwa (zakładka KURSY)Zmierz się z pytaniami, które padły podczas naboru na stanowisko specjalisty w Referacie Finansowo - Księgowym.. Sprawdź, czy zdałbyś Wielki Test o Podatkach / YAY foto.Test demo.. Ile wynosi ulga podatkowa dla osób, które mają czwórkę dzieci?. ustalającą wysokość zobowiązania podatkowego.Mały test z wiedzy o podatkach 2019 r. Jak bardzo ogarniasz tegoroczne nowości w podatkach?. Podatnikiem podatku od spadku i darowizn w przypadku darowizny: b) jest obdarowanyZgłoś błąd 253.. 5.Prawo podatkowe - podatek, vat, ordynacja, naczelnik, organy, obrót, podatek należny, podatek naliczony, dostawa, to - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.33) Podatek akcyzowy jest podatkiem: a) majątkowym b) dochodowym c) pośrednim d) bezpośrednim..

Tagi dla tego testu: podatkiabc podatków Test o wiedzy o podatkach.

Jan Kowalski, na gruncie Kodeksu karnego skarbowego: a) odpowie za przestępstwo skarbowe, b) nie popełnił czynu zabronionego, c) odpowie .Prezentowane w module pytania pochodzą z uchwały 7/VII/2020 Państwowej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 20 października 2020 r., pytania są systematycznie aktualizowane do uchwały 16/VII/2021.. określającą wysokość zobowiązania podatkowego.. Doskonała pomoc przy nauce do egzaminów państwowych, egzaminów na studiach oraz kolokwiów.. Spośród trzech odpowiedzi tylko jedna jest prawidłowa i należy ją zaznaczyć poprzez zakreślenie litery obok prawidłowej odpowiedzi.test wiedzy podatkowej Test składa się z 15 pytań.. Zdarzyło mu się to po raz pierwszy.. Wielki Test o Podatkach opowiada, w jaki sposób dochody z podatków rozdzielane są w budżecie państwa i na co je wydajemy.Pomoc techniczna Portalu Podatkowego, w tym systemu e-Deklaracje.. System punktacji jest taki sam jak na egzaminie (poprawna odpowiedź +2 punkty, zła odpowiedź -1 punkt, brak odpowiedzi 0 punktów).. Tym razem bierzemy na warsztat dział Organizacja i funkcjonowanie Krajowej Administracji Skarbowej.. Która z wymienionych operacji gospodarczych najczęściej występuje w firmie handlowej: a) zapłacono podatek dochodowy, b) przeszacowano środki trwałe, c) zakupiono towary..

Test wiedzy jest jednym z etapów postępowania rekrutacyjnego.Na końcu ...Należy użyć linku znajdującego się w liście od podatki.biz, następnie podać adres e-mail, na który otrzymałeś lekcję.

Wpisz w odpowiednie miejsca tabeli nazwy formularzy podatkowych.. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych) tel.. UWAGA: Rozpoczęty test należy rozwiązać - nie będzie możliwości powrotu do testu.Podczas testu pokazujemy jakie udogodnienia proponuje administracja skarbowa, aby nasze obowiązki wobec fiskusa uczynić łatwiejszymi i przyjemniejszymi.. Doskonała pomoc przy nauce do egzaminów państwowych, egzaminów na studiach oraz kolokwiów.Po wyborze odpowiedzi na pytanie wyświetlana jest podstawa prawna wraz z przytoczeniem jej pełnej treści.Sam określasz z ilu pytań ma składać się Twój test.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Podatek dochodowy PIT to podatek od A - przychodów osób fizycznych B - dochodów osób fizycznych C - przychodów osób prawnych D - dochodów osób prawnych 2.. Widzowie mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. rocznych rozliczeń PIT, podatku VAT, czy też podatku CIT.. informującą o wysokości zobowiązania podatkowego.. Część 1 testu.Rozwiąż Test 2018 na doradcę podatkowego część 1!. Poziom trudno[ci: Trudny 1.. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych) tel.. A - zawszepodatek od czynno Ści cywilnoprawnych.. 83 podatek od spadkÓw i darowizn.. 854.. Dostęp ważny przez 180 dni.. TEST WYBORU z zakresu podatku od towarów i usług Stan prawny na dzień 1 października 2017 r. Proszę o wybranie prawidłowej odpowiedzi na każde z poniższych pytań.. Test jest wielokrotnego wyboru.Zagadnienia zostały wykorzystane w teście wiedzy dla kandydatów na stanowisko specjalisty w Referacie Finansowo - Księgowym Dochodów w Urzędzie Miasta Kielce.. Jan Kowalski prowadzący działalność gospodarczą spóźnił się o 3 dni z wpłatą podatku dochodowego.. Na jakich zasadach?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt